Zajęcia pozalekcyjne i dodatkowe

W ramach poszerzania umiejętności dzieci a także jako element dodatkowej nauki poprzez zabawę, proponujemy w naszej szkole zajęcia pozalekcyjne, odbywające się w wyznaczone dni tygodnia od godziny 15:00. Natomiast w ramach codziennych godzin lekcyjnych prowadzimy dla wszystkich uczniów liczne zajęcia dodatkowe.

Wszystkie zajęcia pozalekcyjne odbywają się na terenie szkoły, bezpośrednio po zakończeniu zajęć lekcyjnych szkoły i prowadzone są przez kadrę lub zewnętrznych wykładowców.

zajęcia pozalekcyjne i dodatkowe

Zajęcia odbywające się po zakończeniu lekcji.

WARSZTATY EKSPERYMENTALNE

opis zajęć

W ramach warsztatów eksperymentalnych „Zrozumieć Świat” mali naukowcy, poprzez liczne obserwacje i doświadczenia, będą poznawać prawa rządzące światem przyrody, fizyki, chemii i geografii. Eksperymenty naukowe nie tylko zapewnią uczniom świetną zabawę, ale rozwiną w dziecku m.in. kreatywność, dociekliwość, cierpliwość, uważność, umiejętność współpracy w grupie oraz samodzielność. Wiadomości i zdolności opanowane we wczesnym dzieciństwie staną się inspiracją i pomostem do wiedzy zdobywanej na kolejnych szczeblach edukacji.

WARSZTATY
KULINARNE

opis zajęć

Zajęcia prowadzone przez naszą szkolną kucharkę panią Małgorzatę Pietrzak, podczas których uczennice i uczniowie poznają smaki i tajniki kulinarnych sztuczek. Uczymy się wspólnego działania w kuchni, zasad higieny, zasad zdrowego odżywiania, a na koniec najlepsze… możemy skosztować tego co udało się ugotować, upiec i wyczarować.

WARSZTATY
CERAMIKI

opis zajęć

Na tych zajęciach staramy się zarazić dzieci nietypową w obecnych czasach pasją. Lepienie i rzeźbienie w glinie wspomaga rozwój manualny, pobudza kreatywność, ma również działanie wyciszające i powoduje tak zwane „dobre” zmęczenie. Kontakt z naturalnym tworzywem jakim jest glina, zbliża nas do świata natury, pozwala na oderwanie od wirtualnej, pozornej rzeczywistości.
Co ważne, autorski program zajęć rzeźbiarsko – ceramicznych dostosowany jest do potrzeb uczniów z osłabioną motoryką ręki, pomaga im rozwijać się manualnie, poprawia koordynację ruchową.

MAJSTERKOWANIE
KNOCKKNOCK

opis zajęć

Autorska metoda prowadzenia zajęć technicznych dla dzieci. W oparciu o obserwację  dzieci i młodzieży oraz doświadczenie w prowadzeniu zajęć i warsztatów dla dzieciaków stworzyliśmy zajęcia, które odpowiadają na pragnienie tworzenia i kreatywności, które drzemie w każdym małym człowieku. Wybraliśmy na nasze zajęcia odpowiednie materiały – deseczki, listewki, gwoździe, wkręty. Zebraliśmy odpowiednie narzędzia, które dzieci z zachowaniem zasad ostrożności mogą używać w bezpieczny sposób. Przygotowaliśmy instrukcje, które wprowadzają dzieciaki w świat matematyki i techniki i prowadzą krok po kroku do zbudowania zaplanowanej konstrukcji. Wiemy jak ważna jest w działaniu dzieci satysfakcja, która daje motywację do dalszego działania.

FIZYCZNE

opis zajęć

Miejsce dla młodych odkrywców spragnionych wiedzy o świecie i zasadach jego działania. Na spotkaniach tego koła sprawdzamy wszystko, co da się zmierzyć, udowodnić, zbadać, dotknąć. Doświadczenia zawsze mile widziane.

TEATRALNE

opis zajęć

Spotkania dla wszystkich tych, którzy są wrażliwi i kreatywni, mają sporą wyobraźnię i potrafią współpracować z grupą. Dla kogo jeszcze? Zapraszamy na spotkanie!

CZYTELNICZE

opis zajęć

W tym kółku zainteresowań wymieniamy się spostrzeżeniami z zakresu literatury, rozwijamy wyobraźnię, opowiadamy, polecamy i szukamy nowych pozycji czytelniczych.

WARSZTATY INFORMATYCZNE

WARSZTATY CZASOWO ZAWIESZONE

Informatyka wcale nie musi być nudna!
Miejsce na warsztatach znajdzie każdy chętny do zgłębiania wiedzy o komputerach, ich budowie, zasadach działania, i o tym, że oprócz systemu Windows mamy jeszcze inne systemy operacyjne.
Jak działa sieć komputerowa i działające w niej urządzenia? Projektowanie i budowa stron internetowych? A może programowanie? – to wszystko i wiele więcej na naszych warsztatach!

SZACHOWE

opis zajęć

Podczas zajęć poza nauką gry w szachy dzieci uczą się szacunku dla przeciwnika, uczą się wygrywać, radzić sobie z niepowodzeniami i przegrywać, ćwiczą strategie, umiejętności planowania i szukania rozwiązań.
Szachy są świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu, a przy okazji uczą też cierpliwości, poprawiają zdolność koncentracji uwagi oraz spostrzegawczość.

ZAJĘCIA DODATKOWE

Call Now Button Skip to content