CENTRUM KULTURY ZAMEK , GRUPA TEATRALNA NAPAD, WSPANIAŁA PUBLICZNOŚĆ, NIEZWYKŁY KLIMAT, ŚWIATŁA, MUZYKA, SCENA…

Wszystko to dało, po raz szósty, piękny efekt przedstawienia. W tym roku uczta była iście pradawna, słowiańska, pełna magii, a także humoru.

„Nie zadzieraj z Rodzanicami” – tytuł naszego spektaklu to także przesłanie i ostrzeżenie. Chociaż z lekkim przymrużeniem oka.

W Rodzanice, słowiańskie demony przeznaczenia, wcieliły się Karolina Glaser-Schuhl, Julia Bruska, Zosia Sawińska, Marysia Stempska oraz Zuzia Niedbała. Aktorki wprowadziły nas w mroczny, piękny i niezwykły świat słowiańskich wierzeń.

Rolę uroczych Słowianek z charakterkiem odegrały Magdalena Wierzbicka i Gabrysia Fiedorow. Dzięki nim wiemy, że w życiu liczy się siła rozumu i miłości.

Rolę słowiańskich panów odegrali Olek Kruszelnicki i Bartek Bielak . Jest moc Panowie, jest moc!

Byli i Mistrzowie drugiego planu, służba – Tereska Latosińska i Stasiu Świerczyński. Ten piękny duet udowodnił, że każda rola jest wielka, jak się ma wielkie serce i talent.

W tym roku od sceny do sceny prowadził nas żerca – Józef Simiński, oddał roli, co najlepsze – niezwykłość.

Moi wspaniali Aktorzy – dziękuję Wam z całego serca za emocje, magię i niecodzienność. Dziękuję za pytania i wątpliwości, za refleksję i … ciarki na plecach!

Dziękuję także Justynie Knak i Wirginii Twaróg za wsparcie techniczne, ogarnianie, co nieogarnięte, dyspozycyjność i zimną krew! Uff, działo się! 🙂

Specjalne podziękowania kieruję do pani Magdaleny Borak 🙂, która w trudnych i emocjonalnych chwilach zawsze służy pomocą, a kiedy trzeba udziela także pomocy medycznej, zarówno na scenie, jak i za kulisami.

Dziękuję pani Monice Komasie za niesamowite kostiumy.

Dziękuję Publiczności, bez której nie ma teatru. Dajecie nam motywację do działania i napędzacie energią.

Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy brać udział w projekcie szkolnym „Nasza słowiańska dusza”, promowanym przez panią Justynę Kurzawę, Marię Adamczyk i Beatę Supron.  Odkryliśmy, ile drzemie w nas magii i jaką radość daje odkrywanie swojej historii.

Już mamy pomysł na przyszły rok i już Was wszystkich zapraszamy. Będzie się działo! Obiecujemy !!!

Z teatralnym pozdrowieniem

Agata Knak wraz z grupą NAPAD