Nic tak silnie nie stymuluje rozwoju mózgu, jak kreatywne zajmowanie się wszelkimi rodzajami sztuki

 

 

Dlatego Państwa Dziećmi w naszej szkole zajmujemy się MY –  osoby odpowiednio do tego wykształcone. Pani Maria Adamczyk jest plastyczką, Pani Magdalena Ilkowska jest muzyczką, Pani Agata Knak jest instruktorką teatralną. Naszym nadrzędnym celem jest wydobywanie i pielęgnowanie kreatywności Dzieci i Młodzieży, tworzenie a nie odtwarzanie, poszanowanie indywidualności we wspólnym działaniu. Łączymy siły, by Dzieci i Młodzież miały możliwość wyrażania siebie poprzez wszelkie rodzaje sztuki właśnie!

 

W tym roku na zajęciach teatralnych przygotowujemy projekt artystyczny pod tytułem: „PORZUĆ ZWYCZAJNOŚĆ”.

Każda klasa jest osobnym MINISTERSTWEM OSOBLIWYCH OSOBOWOŚCI:

 

KLASA O – MINISTERSTWO OSOBLIWEGO ZASTOSOWANIA REKWIZYTU

KLASA 1 – MINISTERSTWO DZIWNYCH SŁÓW

KLASA 2A – MINISTERSTWO DZIWNYCH KROKÓW

KLASA 2B – MINISTERSTWO POROZUMIEWANIA SIĘ ŚMIECHEM

KLASA 3A – MINISTERSTWO NIECODZIENNYCH STROJÓW

KLASA 3B – MINISTERSTWO TWORZENIA I WYKORZYSTANIA OSOBLIWYCH INSTRUMENTÓW

KLASA 3C – MINISTERSTWO DZIWNYCH MIN

 

Każda klasa aktywnie uczestniczy w TWORZENIU PRZEDSTAWIENIA: wspólnie kreujemy scenariusz, ustalamy role, tworzymy postaci sceniczne. A dzięki pomocy Pani Marii Adamczyk, Pani Magdaleny Ilkowskiej, Pani Justyny Jaruzal i Pani Anety Kołat kreujemy także dla poszczególnych przedstawień stroje, muzykę, taniec, ruch sceniczny, plakaty, elementy dekoracji. Dzięki pomocy Pani Justyny Kurzawy przygotujemy  prezentację, poprzez którą poznają Państwo proces tworzenia, a nie tylko efekt.

Na pokaz  naszej pracy zaprosimy Państwa w styczniu. O szczegółach poinformujemy w odpowiednim terminie.