Anioły i spółka – czyli kolejna wizyta w DPS 

W poniedziałkowe popołudnie, 14 grudnia, uczniowie Prywatnego Gimnazjum nr 1 w Biedrusku pod opieką pani Jolanty Chlebowskiej-Kasztelan wybrali się z kolejną wizytą do Domu Pomocy Społecznej „Ugory” w Poznaniu. Zarówno Seniorzy jak i młodzi wolontariusze bardzo cieszyli się z drugiego już w tym roku szkolnym spotkania. Tym razem wszyscy mieli pełne ręce roboty – tworzyli anielskie skrzydła. Przy pysznych ciastkach oraz gorącej herbacie powstały prawdziwe działa sztuki, które można podziwiać na załączonych zdjęciach.

Młodzi wolontariusze przekazali zaprzyjaźnionym Seniorom świąteczne prezenty. Były to oprawione w kolorowe ramki fotografie – portrety, które powstały w czasie poprzedniego spotkania młodzieży z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej Ugory. Z kolei świąteczne życzenia na rzecz naszej szkolnej społeczności przekazał Dyrektor DPS Ugory p. Piotr Michalak i jego zastępczyni p. Monika Mnich.

Ale nie tylko gimnazjaliści z chęcią jeżdżą w odwiedziny do Seniorów. W czwartek, 17 grudnia uczniowie klasy czwartej Szkoły Podstawowej pojechali na pierwszy gościnny występ. Przedstawienie „Czy to bajka, czy nie bajka”, które zachwyciło naszą społeczność uczniowską podczas obchodów Dnia Życzliwości, zostało równie przychylnie przyjęte przez mieszkańców DPS-u. Wszyscy bardzo dobrze się bawili, śmiali się oraz śpiewali razem z młodymi aktorami. Przed występem czwartoklasiści uczestniczyli w próbie Jasełek. Ponieważ jeden z mieszkańców biorących udział w inscenizacji, pan Kazimierz, nie dotarł na czas, Kacper Musiał pokazał swój talent, brawurowo wcielając się w rolę nieobecnego.

    Bardzo dziękujemy pani Ani Dziei za tak miłe przyjęcie i już nie możemy doczekać się kolejnej wizyty.