W rozgrywkach drużynowego konkursu matematyczno-informatycznego KOALA uczniowie naszej szkoły wzięli udział po raz pierwszy i…   

Mastersi z Biedruska w składzie Alicja Ignatowicz, Monika Wiśniewska, Antoni Solarski i Maks Śliwiński w sobotę, 14 maja, w zaciętym meczu matematycznym pokonali drużyny  Zagłębie Sosnowiec z Gimnazjum Dwujęzycznego im. Dąbrówki (19 pkt.) oraz 4/3 ARBUZA z Gimnazjum nr 58 w Poznaniu (19 pkt.) i w ten sposób zostali zwycięzcami III edycji konkursu organizowanego przez VLO w Poznaniu. 

KOALA jest nietypowym konkursem matematyczno-informatyczny, który nie sprawdza wiedzy uczniów, ale przede wszystkim ma na celu rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży kombinatorką i informatyką. Zadania konkursowe wymagają kreatywnego myślenia. Ponadto uczniowie biorący udział w konkursie doskonalą umiejętność pracy w grupie.

Konkurs KOALA składa się z trzech etapów.
1. Etap pierwszy (eliminacje) – liga zadaniowa, trwająca trzy tygodnie (trzy kolejki).
2. Etap drugi – jednodniowe zawody rozwiązywania zadań w ograniczonym czasie.
3. Etap trzeci (finał) –  mecz matematyczny między trzema zespołami.

Po drugim etapie nasi mistrzowie zajmowali 4 miejsce, jednak z powodu rezygnacji jednej z drużyn awansowali do finału, gdzie pokazali prawdziwą, mistrzowską klasę.  

BRAWO!!!

2016final3                        zdjęcie pochodzi ze strony: http://koala.vlo.poznan.pl/node/71