Jeszcze nie tak dawno, w ramach projektu informatyczno-polonistycznego, uczniowie klasy V brali udział w międzygalaktycznym programie telewizyjnym o nazwie „Kosmoprom”. Główna prowadząca (Blue Girl) zaprezentowała zebranym kosmiczne utwory muzyczne. Jednakże, czym byłby ten program bez wyjątkowych gości? To właśnie oni stanowili kluczowy punkt tego przedsięwzięcia. Reprezentanci różnych planet, ujawnili niesamowite przedmioty o zaawansowanej technologii, które można było dotknąć, zobaczyć. Podczas swoich prezentacji delegaci poruszyli kwestie rozwoju cywilizacyjnego. Widzowie mieli okazję przyjrzeć się dokładnie zjawisku ewoluowania przedmiotów codziennego użytku: zegarków, telefonów, urządzeń kuchennych, komputerów. Inspiracją były „Bajki robotów” Stanisława Lema. Wszyscy świetnie się przygotowali i spisali.