Szanowni Państwo, Szanowni Miłośnicy Teatru i Dziecięcych Szaleństw,

oto kolejna porcja zdjęć wspaniałych Dzieciaków, których głowy aż kipią od pomysłów.

Ulubione ćwiczenie teatralne ostatnich marcowo – kwietniowych dni nosiło nazwę REŻYSER. Każde Dziecko, które chciało, miało prawo wyreżyserować swoją najciekawszą lub niedawno przeżytą przygodę.

Rolą Reżysera-Ucznia było opowiedzieć Aktorom Koleżankom i Kolegom przygodę, podać pomysł na realizację, wybrać aktorów, zaaranżować ruch na scenie, przedstawić scenę po scenie, uzyskać posłuch i autorytet u aktorów i wypowiedzieć się, czy odegrana przygoda satysfakcjonuje Reżysera, czy należałoby wnieść poprawki.

Zabawa przez uczniów uwielbiana, ale i trudna. Uczył się nie tylko Reżyser ale i Uczniowie-Aktorzy. Wszyscy uczyliśmy się od siebie nawzajem, jak ważne jest słuchać i współpracować, gdyż tylko wtedy Reżyser i Aktorzy byli w pełni usatysfakcjonowani!

Wspaniałe były też OPOWIEŚCI SPOD KOCA. Uczniowie układali historie w zależności od zmieniającej się muzyki. Mogli wykorzystać tylko jeden zaproponowany przeze mnie utwór, mogli też pracować na wszystkich muzycznych propozycjach. Dziecięca wyobraźnia nie zna ograniczeń!

Za jakość niektórych zdjęć serdecznie przepraszam: Państwa Dzieci ruszają się naprawdę bardzo szybko, aparat fotograficzny nie nadąża za dziecięcą energią!

Z teatralnym pozdrowieniem

Agata Knak