Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia owiane mgiełką miłości i nutką spokoju. Tuż za nimi szykuje się do startu Nowy Roczek. A tymczasem… z uczniami klasy IVa, IVb i Ig uczestniczyliśmy w lekcjach, podczas których ćwiczyliśmy: pracę z tekstami, konstruowanie życzeń, współpracę w grupie itp. Wszystko to w świątecznym nastroju.

 

Uczniowie klas czwartych przygotowali choinki. Na odrysowanych i wyciętych dłoniach wpisali życzenia dla bliskich i całego świata. Poznali także nietypowe wiersze o tematyce świątecznej.

Klasa I g, podczas pracy w grupie, stworzyła choinkę z wypisanymi ciekawostkami dotyczącymi świąt. Uczniowie przekonali się także, że niełatwym zadaniem jest przetłumaczenie poezji o tematyce świątecznej z języka obcego na język polski tak, by wydźwięk był ten sam. Uczniowie skierowali swoje życzenia do rodziny, znajomych i również całego świata. Oby się spełniły! 🙂

 

Wszyscy świetnie się spisali i zaangażowali w pracę!

 

Paulina Rausch