Chociaż wiosenna aura jest w tym roku bardzo kapryśna to na przekór temu  klasy „0” i „3b” przypomniały wszystkim o wiośnie i jej kolorach, przygotowując krótkie programy artystyczne w ramach projektu : „Kolory
świata”.
Klasa „0” wybierając kolor niebieski zaprezentowała się w przedstawieniu  pt: „Woda naszym największym skarbem”. Przypomniała i uświadomiła wszystkim , jak bardzo ważne znaczenie dla życia na naszej planecie ma woda oraz jak w wielu miejscach  na Ziemi jest jej brak. Dzieci z zerówki w formie zabawnych wierszy i piosenek przypomniały różne rady dotyczące oszczędzania wody.
Z kolei klasa 3b wybrała kolor zielony. W swoim pełnym humoru programie o zielonych warzywach zwróciła uwagę na ich walory zdrowotne i przypomniała zasady zdrowego odżywiania się.
Wszyscy świetnie się bawili , a finałem rozważań o pięknie i ochronie wiosennej przyrody był przeprowadzony w klasach 0-3 „Quiz ekologiczny”.