W piątek 30 października  r. w ramach nauki o kulturze obcojęzycznej odbyła się u nas zabawa z okazji Halloween. Halloween to święto o korzeniach celtyckich. Nazwa Halloween pochodzi od angielskiego zwrotu „All Hallows”, co oznacza „Wszyscy Święci”. Tego dnia ludzie przebierają się za duchy, upiory,  czarownice, a w domach stawia się wydrążone dynie z zapalonymi wewnątrz światłami tzw. Jack-o-lanterns, które mają odstraszać złe moce. Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii, Szkocji oraz Anglii.

W tym dniu uczniowie brali udział w wielu konkurencjach m.in. w zabawie, zwanej apple bobbing. Uczestnicy musieli ugryźć jabłko, które pływało w wiadrze pełnym wody,  bez użycia rąk. Wszystkie klasy wzięły też udział w konkursie na najbardziej oryginalną dynię. Pierwsze miejsce zdobyła klasa 5a, drugie-klasa III gimnazjum, a trzecie – klasa I gimnazjum.  

Przy okazji Halloween, uczniowie z klasy II gimnazjum postanowili przybliżyć innym uczestnikom zabawy polski, pogański odpowiednik Halloween- zaprezentowali fragment „Dziadów” Adama Mickiewicza.