26 marca uczniowie klasy I gimnazjum zaprosili nas na premierę przygotowywanego od dawna spektaklu teatralnego . Młodzież pod kierunkiem reżysera, pani Beaty Supron, przygotowała inscenizację „Zemsty” A.Fredry.

Aktorzy doskonale odtworzyli klimat tamtych czasów wcielając się w role Cześnika, Papkina, Podstoliny i innych bohaterów tej sztuki. Opanowali długie teksty pisane staropolską polszczyzną oraz nauczyli się właściwych dla ówczesnych czasów zachowań i gestów.

 

Zemsta Fredry w Biedrusku

 

Całości dopełniły wspaniałe kostiumy rodem z teatru i doskonała scenografia. Spektakl obejrzała społeczność szkolna, rodzice aktorów, a także zaprzyjaźnieni Seniorzy z Ugorów. Gimnazjaliści odebrali mnóstwo gratulacji, a widownia zapewniła, że czeka na kolejne premiery.

Na uwagę zasługuje także fakt, że w spektaklu gościnnie zagrała wychowawczyni I gimnazjum pani Teresa Meder. Wszyscy przyznali, że doskonale odnalazła się na teatralnych deskach.

 

Gratulujemy aktorom oraz wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie.

 

 

Galeria