14 października – Święto Edukacji Narodowej, to w większości szkół dzień wolny od zajęć dydaktycznych. W naszej szkole zajęcia się odbyły i to jak!

 

Przedstawienie teatru BELFER(KA) jak zwykle nas rozbawiło, ale też dało do myślenia. Kluczowe pytanie: jak to możliwe, że świat i człowieczy pępek w jednym stoją rzędzie? zadała Narratorka, wyjaśniał Mikołaj Kopernik, sprowadzony z zaświatów przez bohaterów spektaklu „Dziwne Rzeczy”. Była poezja, proza i groza. Był też morał. Choć pępek wysuwał się na prowadzenie, Belferkom udało się przywrócić odpowiedni ład we Wszechświecie.

 

Dziękujemy wspaniałym aktorkom: p. Agacie Knak, p. Justynie Jaruzal, p. Wiktorii Korzyniewskiej, p. Paulinie Rausch, p. Luizie Wysockiej i p. Magdalenie Borak (szkolnej pedagożce), która jest również autorką scenariusza.

 

Przedstawienie, choć w duchu tegorocznego projektu „ZDROWY CZŁOWIEK, ZDROWY ŚWIAT – NATURALNIE!” wyraźnie nawiązało do zeszłorocznej fantastyki. Kolejną niespodzianką były imienne życzenia, które bezbłędnie pasowały do naszych nauczycieli i nauczycielek. Dziękujemy Mai i Lenie z 6b za przygotowanie i zaprezentowanie wierszyków. Po tych rewelacjach przenieśliśmy się na boisko, gdzie w promieniach słonecznych spożywaliśmy sałatki i zdrowe przekąski wspólnie przyrządzone przez uczniów.

 

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc – jesteście niezawodni! Miło było zobaczyć absolwentów, którzy wpadli do nas z wizytą i życzeniami. Dobrze wiedzieć, że nasza szkoła jest miejscem, do którego się wraca.

 

Z naturalnym pozdrowieniem,
Grupa Samorządowa
z opiekunkami p. Magdą i p. Agatą