14 listopada 2018r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole panią Marię Homan, koordynatorkę „Drużyny Szpiku” i przedstawicielkę Fundacji imienia Anny Wierskiej „Dar Szpiku”. Pani Maria opowiedziała o początkach fundacji, o działaniach Drużyny Szpiku oraz dlaczego warto rejestrować się w bazie dawców szpiku.
„Drużyna Szpiku” to grupa wolontariuszy, która pomaga realizować wszelkie działania fundacji. Głównym celem jej działań jest maksymalne zwiększenie liczby osób zarejestrowanych w Centralnym Rejestrze Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej, a tym samym zwiększenia szans na wyzdrowienie osób dotkniętych chorobą nowotworową, dla których przeszczep szpiku kostnego od dawcy niespokrewnionego jest szansą na wyzdrowienie. W szerzeniu idei dawstwa szpiku i krwiodawstwa panią Marię wsparł nauczyciel informatyki            i języka angielskiego z naszej szkoły pan Mateusz Smoleń-Kotlenga, który również jest dawcą szpiku kostnego.