W ramach zajęć z Wychowania Komunikacyjnego uczniowie klasy IVa i IVb oraz gościnnie uczniowie klasy Vb i VIb uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez p. Marlenę Malendowską w Interaktywnym Centrum Bezpieczeństwa Skoda Auto Lab.

Animatorzy prowadzili z młodzieżą bardzo interesujące zajęcia w kilku strefach:

  • I Strefa – Technologia: pokaz przeciętej Fabii, strefa zgniotu, skrzynia biegów, porównywanie zawieszeń, symulator poduszek powietrznych;
  • II Strefa – Eko: komputerowy symulator jazdy z kierownicą i fotele;
  • III Strefa – Bezpieczeństwo: komputerowy symulator bezpiecznej jazdy z kierownicą i fotelem, komputerowy symulator hamowania, symulator czasu reakcji (wygaszanie na czas szybko zapalających się lampek), symulator zagłówka (jak bezpiecznie ustawić zagłówek w aucie), udzielanie pierwszej pomocy (pokaz i ćwiczenia), waga przeciążeniowa (ile ważą luźne przedmioty i ile waży człowiek w aucie podczas hamowania), alkogogle (slalom z ograniczonym działaniem narządu wzroku), symulator widzialności pieszego, symulator dachowania i symulator zderzeń;
  • IV Strefa – Bezpieczna Podróż: jak bezpiecznie siedzieć w aucie i jak przewozić swoje „skarby” autem;
  • V Strefa – Bezpiecznie Rowerem: jak jeździć bezpiecznie rowerem po drodze.

Dla wszystkich uczestników była to niezapomniana i ekscytująca przygoda. Na pewno nigdy nie zapomnimy symulacji dachowania. Wiszenie głową w dół uświadomiło zarówno uczniom, jak i nauczycielkom jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa. Wierzę, że po tych zajęciach staniemy się bardziej świadomymi użytkownikami dróg.

Marlena Malendowska