W poniedziałek 2 listopada swoją działalność w nowym roku szkolnym zainaugurował Szkolny Klub Charytatywny. Jego członkowie, uczniowie klas I-III gimnazjum udali się z wizytą do zaprzyjaźnionego z naszą szkołą Domu Pomocy Społecznej Ugory w Poznaniu. W grupie 13 młodych wolontariuszy znalazło się aż 9 nowicjuszy, którzy z lekkim niepokojem oczekiwali na to pierwsze spotkanie.

Na miejscu powitała nas pani Ania Dzieja, która zaprosiła kilku seniorów, mieszkańców DPS Ugory, na spacer w towarzystwie wolontariuszy po pięknym ogrodzie skąpanym w jesiennym słońcu. Uczniowie pomagali starszym ludziom w bezpiecznym poruszaniu się alejkami, a potem wspólnie zasiedli w ogrodowych altankach, by ze sobą porozmawiać. Kolejnym punktem spotkania była sesja fotograficzna – na tle przebarwiających się pięknie liści wykonano wiele zdjęć, które można obejrzeć w naszej galerii. Potem przyszedł czas na pogawędki przy herbacie i kawie w świetlicy należącej do DPS-u. Na zakończenie młodzi wolontariusze odprowadzili seniorów do ich pokojów.

Dwugodzinne spotkanie upłynęło w niezwykle sympatycznej atmosferze. Kolejne zostało zaplanowane na jeden z grudniowych poniedziałków.