W czasie trwania egzaminów gimnazjalnych w dniach od 18-do 20 kwietnia uczniowie klas 1-3 spędzali czas na wycieczkach.
W poniedziałek – 18 kwietnia – staliśmy się odkrywcami Dziewiczej Góry w Czerwonaku. W lesie spędziliśmy kilka godzin. Weszliśmy na wieżę widokową , spotkaliśmy się z leśniczym i zjedliśmy pyszne kiełbaski z ogniska.
We wtorek – 19 kwietnia – wzięliśmy udział w lekcjach muzealnych w Muzeum Narodowym . Lekcje nosiły tytuł: „Mowa obrazów „, „Dziecięce zabawy”i  „Muzealne zoo”. Dzieci zwiedziły galerię obrazów i uczyły się rysować ciekawymi technikami.
W środę- 20 kwietnia–  uczestniczyliśmy w warsztatach przyrodniczych w Centrum Ogrodniczym „Prima Flora”, a także wzięliśmy udział w zawodach pływackich na basenie w Koziegłowach.