W tym roku nasza szkoła o raz pierwszy (i na pewno nie po raz ostatni) brała udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Już od poniedziałku, 26 września, na korytarzach zaczęły pojawiać się tajemnicze kartki z działaniami matematycznymi, następnego dnia zawisły również krótkie rymowanki.

W czwartek wszystkie klasy wzięły udział w rozgrywkach o tytuł Mistrzów Tabliczki Mnożenia. Przeegzaminowanych zostało 109 uczniów klas III-VI SP oraz gimnazjum oraz 18 nauczycieli, z czego blisko 50% startujących ma tabliczkę mnożenia w małym paluszku (mamy nadzieję, iż w przyszłym roku będzie to 100% 🙂 ).

Najwięcej emocji wzbudziły jednak Mistrzostwa Szkoły, które zostały rozegrane w piątek, 30 września. Na stołówce szkolnej zgromadziła się liczna rzesza uczniów chcących uzyskać certyfikat eksperta. Każdy uzbrojony w telefon komórkowy, gotowy do rozgrywki w Kahoot!

Mistrzem szkoły został uczeń klasy IVa Jan Zieliński. Drugie miejsce zajął Antek Solarski z IIIg, a trzecie (startujące w parze) Liwia Halasz i Ola Jazikowska z VIb. Tytuł Klasy Mistrzów Tabliczki Mnożenia otrzymała Ig.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę!!!

Justyna Jaruzal, Justyna Kurzawa