Dziś mieliśmy przyjemność gościć panią Martę Wawrzyniak, uczestniczkę projektu Studenci UAM Bez Granic. Jest to międzynarodowy projekt edukacyjny, realizowany przez zespół studentów i doktorantów działających przy uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zespół od pięciu lat wyjeżdża do krajów, w których przez miesiąc realizuje wybrane cele edukacyjne między innymi: prowadzenie zajęć z dziećmi z uboższych części świata czy przekazywanie materiałów dydaktycznych szkołom. W 2018 roku grupa ta uzyskała tytuł: „Poznańskiego Wolontariusza Roku” w kategorii zespołowej. O swoich działaniach panie Marta, Ula oraz Kasia opowiedziały w programie Dzień Dobry TVN (wywiad można obejrzeć pod  linkiem:  https://dziendobry.tvn.pl/a/studenci-z-poznania-pomagaja-dzieciom-z-ubozszych-krajow).

Dziś na spotkaniu w naszej szkole pani Marta opowiedziała o ostatnich działaniach studentów- tym razem na Madagaskarze. Dzieci dowiedziały się w jakich warunkach żyją mieszkańcy Czerwonej Wyspy, jak wygląda codzienność i kultura Malgaszy oraz z czym borykają się wolontariusze niosący pomoc na wyspie. P. Marta opowiedziała także o nauce, która dla dzieci z Madagaskaru  jest szansą na lepsze życie, ale wymaga funduszy, zatem nie każdy może z niej skorzystać.  Uczniowie słuchali  opowieść o roślinności, zwierzętach oraz różnorodnych obliczach wyspy.

Tak jak w zeszłym roku i tym razem chcemy wspomóc ten wspaniały projekt, dlatego po raz drugi prowadzimy w naszej szkole zbiórkę materiałów dydaktycznych. Akcja trwa do końca marca!

Pani Marto- bardzo dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na Waszą wizytę w przyszłym roku szkolnym.