UWAGA! UWAGA!

20 listopada dokonaliśmy pierwszych podsumowań działań Grupy Samorządowej. Spotkaliśmy się w gronie klas 4-8 i okazało się, że zadziało się już całkiem sporo:

• Rozwijamy projekt: „Zdrowy człowiek, zdrowy świat – naturalnie”.
  • Gościliśmy wartościowych ludzi: panią dr Halinę Prętka- Ziomek – astronomkę, pana Marcina Szymczaka – ornitologa, pana Sebastiana Staśkiewicza z fundacji „Ratuj ryby”, pana Krzysztofa Stępnia – podróżnika i maratończyka,
  • Spotykaliśmy się „w kręgu”, by budować dobre relacje.
  • Obchodziliśmy Dzień Chemiczny.
  • Uwolniliśmy książkę, dzięki czemu każdy może przynieść przeczytaną książkę i zabrać z półki kolejną.
  • Zrobiliśmy zbiórkę dla ubogich dzieci w Indiach.
  • Podarowaliśmy misie dzieciom z oddziałów szpitalnych.
  • Wystąpiłyśmy dla Was – my Wasze Nauczycielki – z teatrem Belfer(ka) w przedstawieniu „Dziwne rzeczy”.
  • Zorganizowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej oraz Dzień Niepodległości.
  • Byliśmy na spektaklu profilaktycznym dla klas 0-3 „Złota kaczka i duch starego zamku”, dla klas 6-8 „W środku miasta”.
  • Braliśmy udział w Olimpiadzie Smoka we współpracy z Zespołem Szkół w Biedrusku.

Zaangażowały się też całe klasy:

• Klasa 7 zorganizowała zbiórkę dla Schroniska dla psów w Skałowie.
  • Klasy 5a i 5b przygotowały „Straaaasznie zdrową kawiarenkę”, a pieniądze zebrane ze sprzedaży pyszności mogliśmy przeznaczyć na wysyłkę paczek do Indii.
  • Klasy 4, 5a, 5b i 8 pojechały z występem na Dzień Niepodległości do Domu Pomocy Społecznej „Ugory”.
  • Dzieci uczęszczające na lekcje religii i etyki stworzyły plakaty z okazji Dnia Tolerancji.
  • Klasa 4 zorganizowała Dzień Życzliwości.
  • Co miesiąc klasy sprzątają boisko.
  • Członkinie i członkowie Kółka Miłośników Filmu i Książki zorganizowali biblioteczkę z literackimi perełkami.

Zainteresowania i pasje macie szanse rozwijać podczas zajęć dodatkowych. Przypominamy:

• w poniedziałki: zajęcia stolarskie, teatralne i matematyczne,
  • we wtorki: zajęcia z ceramiki,
  • w środy: kółko przyrodnicze i zajęcia z robotyki
  • w czwartki: kółko fizyczne, techniki plastyczne i hip hop.

Kochane Uczennice i kochani Uczniowie, realizując te działania, rozwijacie kompetencje emocjonalno-społeczne:

• uczycie się współpracy,
  • angażujecie siebie i innych w pomoc dla drugiego człowieka i wszelakich stworzeń,
  • rozwijacie swój potencjał,
  • poznajecie swoje emocje i dzielicie się nimi z innymi,
  • bierzecie odpowiedzialność za swoje działania,
  • stajecie się samodzielne/samodzielni.

Dzięki tym działaniom wiemy już, jak bardzo niektóre i niektórzy z Was angażują się na rzecz wspólnoty szkolnej.

Najbardziej aktywną członkinią jest niewątpliwie  MAIA CAMPION, która wykazuje się entuzjazmem, inicjatywą  i z pełną odpowiedzialnością realizuje zadania, dotrzymując terminów. Zachęcamy do wspólnych działań z Maią.

Dziękujemy!

Działamy dalej! Przed nami prawdziwe wyzwanie – z inicjatywy pedagożki Magdaleny Borak                                                                                                    ruszamy z kampanią społeczną „BĄDŹ POZYTYWNY-NIE AGRESYWNY”.

Uczennice i uczniowie klas 4 -8, w ramach lekcji wychowawczej mają za zadanie zastanowić się wspólnie, co mogą zrobić, by przeciwdziałać przemocy, by być dobrym dla siebie nawzajem, by kreować pozytywną atmosferę w szkole: w trakcie lekcji,  podczas przerw dużych i małych, czekając na autobus i w drodze do szkoły.

Swoją DEKLARACJĘ POZYTYWNEJ KLASY w formie plakatu uczennice i uczniowie zamieszczają na drzwiach sali, od zewnątrz, do końca listopada. Na ile cele z DEKLARACJI zostały zrealizowane, przekonamy się niebawem. Finał akcji w środę 22 stycznia!

W klasach 0-3 propagujemy hasło „BĄDŹ KUMPELĄ/KUMPLEM – NIE DOKUCZAJ!”  – uczymy się, jak wspólnie się bawić, pracować, bronić siebie, reagować na krzywdę i pomagać innym.

Do dzieła!

Niech moc pozytywnej energii będzie z nami!

Magdalena Borak i Agata Knak – opiekunki Grupy Samorządowej.