Łowcy, osadnicy, woje. Mądre, piękne i twórcze słowiańskie kobiety. Zapusty, gimnastyka, szlaki handlowe.  W taki oto nietypowy sposób uczciliśmy dziś Dzień Kobiet. Pani pedagog Magda Borak wraz z panią Moniką Komasą (kulturoznawczynią i pasjonatką mody) stworzyły POKAZ MODY SŁOWIAŃSKIEJ.

Pani Monika ciekawie opowiadała, a wspaniali uczniowie prezentowali stroje. Poczuliśmy powiew wiosny. A wszystko w profesjonalnej odsłonie. Ten pokaz to kolejny etap projektu NASZA SŁOWIAŃSKA DUSZA. Dla tych, którym spodobała się ta wspaniała kolekcja mamy dobrą wiadomość: będziemy mogli podziwiać je ponownie! Już niedługo przedstawienie z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, a stroje posłużą jako kostiumy.

Pokaz uświetnili swoją obecnością pan Wojciech Smorawiński Prezydent ROTARY CLUB Poznań, Prezydentka ROTARACT CLUB Poznań pani Zuzanna Strauchmann oraz pani Natalia Grzelak z  Rotaractu, którzy spotkali się dziś z uczniami organizującymi przy naszej szkole INTERCLUB.