Zacni Nauczyciele, Szanowni Rodzice, Wybitni Uczniowie!

16 i 17 stycznia 2017 roku świętowaliśmy dzień Ministerstwa Osobliwych Osobowości. Wspaniałymi przedstawieniami podsumowaliśmy projekt pod tytułem: „PORZUĆ CODZIENNOŚĆ”.

I udało nam się porzucić codzienność, bo jak wiemy: „Teatr jest po to, żeby wszystko było inne, niż dotąd!”.

Cudownie urocza, z ogromnym potencjałem teatralnym ZERÓWKA jako MINISTERSTWO OSOBLIWEGO ZASTOSOWANIA REKWIZYTU pokazała, że na przykład taki durszlak nie jest zwykłym przedmiotem kuchennym, ale może stać się hełmem, megafonem, głośnikiem, skorupą żółwia, a nawet pułapką na myszy J.

O niespożytej energii KLASA PIERWSZA jako MINISTERSTWO DZIWNYCH SŁÓW zaprezentowała wymyśloną przez siebie bajeczną historię o Dzieciach, które podróżują po sennych krainach o przedziwnych nazwach. Czy zdarzyło się Wam być w krainie MTAŁG czy mieście BOKĘNEJ? Nie? A klasa pierwsza była!

Obłędnie energetyczna klasa DRUGA A jako MINISTERSTWO DZIWNYCH KROKÓW udowodniła, że chodzenie nie musi, ba! nie może być nudne. Dla nich każdy krok to możliwość wyrażenia swojej nieposkromionej, dzikiej, artystycznej osobowości!

Przezabawna, prześmieszna, dynamiczna KLASA DRUGA B jako MINISTERSTWO POROZUMIEWANIA SIĘ ŚMIECHEM zbudowała przedstawienie bez słów. Możliwe? Oczywiście! Tym bardziej, że każde słowo zastąpione zostało śmiechem: groźnym, radosnym, dzikim, cudownie dziecięcym!

Zawsze twórcza, z milionem pomysłów KLASA TRZECIA A jako MINISTERSTWO NIECODZIENNYCH STROJÓW wraz z szaloną, roześmianą i teatralnie zakręconą TRZECIĄ B jako MINISTERSTWO TWORZENIA I WYKORZYSTYWANIA OSOBLIWYCH INSTRUMENTÓW przedstawiły bajkową opowieść o Alicji w Krainie Czarów. Wspaniali trzecioklasiści udowodnili, że we współpracy siła, a w wyobraźni moc! Trzecia B zagrała trzeciej A na zrobionych przez siebie instrumentach, a 3a zaprezentowała się w bajkowych strojach. Brawo!

Niezwykle żywiołowa, nieposkromiona TRZECIA C jako MINISTERSTWO DZIWNYCH MIN przedstawiła dzień z życia trzecioklasisty, wykorzystując do tego głównie swoje plastyczne, teatralnie wybitne twarze! Ich mimiki nie powstydziłby się zawodowy aktor. I tak trzymać J.

Te teatralne dni były tak wyjątkowe dzięki UCZNIOM,  ale i NAUCZYCIELOM.

Specjalne podziękowania kieruję do pani Justyny Jaruzal, za wsparcie i pomoc podczas realizowania projektu, pani Magdaleny Ilkowskiej za pracę muzyczną z klasą 3b, pani Marii Adamczyk za pomoc w udoskonalaniu strojów klasy 3a, pani Anety Kołat za przygotowanie układu taneczego klasy 2b, pani Justyny Kurzawy za wspaniałą prezentację, dzięki której mogliście Państwo zobaczyć  zajęcia teatralne w pigułce. Dziękuję paniom Wychowawczyniom i Opiekunom klas 0-3: pani Annie Adamczyk, pani Justynie Jaruzal, pani Beacie Fudali, pani Katarzynie Zwierskiej, pani Magdalenie Borak, pani Dorocie Klimczak, pani Anecie Kołat za pomoc, wsparcie i pomoc.

Dziękuję pani Dyrektor za wsparcie finansowe.

Dziękuję pracownikom Pałacu w Biedrusku za obsługę i możliwość współpracy.

Dziękuję Rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów, za przybycie i za możliwość pracy z Waszymi Twórczymi Dziećmi.

A najbardziej, najbardziej, najbardziej dziękuję Wam kochani Uczniowie za Waszą wyobraźnię, zaangażowanie, kreatywność, inspiracje, za to, że po prostu jesteście!

Z teatralnym pozdrowieniem, uśmiechem i niepohamowaną radością

Agata Knak

instrukorka teatralna