W dniu 21 maja 2015 r. uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników.
Przedstawienie o bibliotece, panujących w niech zasadach oraz o książkach przygotowali specjalnie dla swoich koleżanek i kolegów uczniowie klasy 3 z wychowawczynią panią Dominiką Krymuzą.
Pierwszaki wzięły udział w quizie dotyczącym znajomości bajek oraz uroczyście ślubowali:
„My, uczniowie pierwszej klasy uroczyście przyrzekamy,
Że będziemy kochać książki, krzywdy zrobić im nie damy.
I wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą.
Obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą!
Przyrzekamy!„ , a pani bibliotekarka Wiktoria Korzyniewska wielką encyklopedią pasowała ich na czytelników.

W kolejnych dniach uczniowie klas 1a, 1b i 1c uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych, podczas których zapoznali się z zasadami korzystania z zasobów biblioteki, a uczniowie własnoręcznym podpisem na kartach bibliotecznych zobowiązali się przestrzegać reguł oraz dbać o wypożyczone książki.
Na pamiątkę wszyscy „nowi czytelnicy” otrzymali kolorowe zakładki do książek.