Dnia 17 maja 2016 r. uczniowie klasy 1a i 1b uczestniczyli w uroczystości „pasowania na czytelnika” przygotowanej przez uczniów klasy 3a i 3b wraz z paniami Teresą Strzelecką i Justyną Jaruzal.

Pierwszaki z uwagą wysłuchały rad starszych koleżanek i kolegów  dotyczących książek i uroczyście ślubowały, że będą szanować książki, że będą przestrzegać obowiązków czytelnika i korzystać z mądrości zawartych w książkach.

Pani bibliotekarka Wiktoria Korzyniewska, grubą encyklopedią pasowała uczniów na czytelników i na pamiątkę wszyscy otrzymali dyplomy oraz zakładki do książek.

Uczniowie klas pierwszych będą uczestniczyli także w lekcjach bibliotecznych, w trakcie których poznają regulamin szkolnej biblioteki i zapoznają się z zasadami wypożyczania książek.