W środę, 17 października gościliśmy w naszej szkole najbardziej utytułowanego polskiego lekkoatletę, pana Szymona Ziółkowskiego. Sportowiec jest pięciokrotnym olimpijczykiem, sześciokrotnym rekordzistą Polski i 14-krotnym mistrzem Polski seniorów. Uzyskiwał najlepsze rezultaty w rzucie młotem. Przyjechał do nas aby opowiedzieć nam o swojej przygodzie ze sportem. Pokazał nam jak wygląda młot, którego używał na olimpiadach oraz wszystkie zdobyte medale. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem i zadawaliśmy pytania naszemu gościowi.

W związku z wizytą pana Szymona Ziółkowskiego i obchodami „dnia zdrowego stylu życia” mogliśmy kupić przygotowane przez uczniów jogurty naturalne ze zdrowymi dodatkami. Na zakończenie, koleżanka z klasy 8a Justyna Knak przedstawiła ciekawą prezentację i opowiedziała o zdrowym odżywianiu się sportowców. Był to pełen wrażeń dzień.

Gabriela Fiedorow