PRYWATNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W BIEDRUSKU

Witaj w naszej szkole. W miejscu, w którym każdego dnia obowiązuje zasada: „uczymy (się) z pasją”. Bo oprócz przekazywania wiedzy dzieciom, my kadra również codziennie się uczymy, podnosimy nasze kwalifikacje, nieustannie wdrażamy nowoczesne i atrakcyjne formy nauczania.

Kilka słów o historii szkoły

Dawno, dawno temu… w krainie lasów… gdzie jeszcze nikt nie słyszał o osiedlu mieszkaniowym „Natura” w Biedrusku… wśród latających pocisków armatnich i wybuchających min, na skraju poligonu… para pozytywnie zwariowanych ludzi postanowiła zbudować szkołę… i pomimo sceptycyzmu otoczenia udało im się!

Tyle lat minęło, jak jeden dzień… Już prawie nikt nie pamięta, że pierwszy dzwonek zwiastujący początek roku szkolnego zabrzmiał 1 września 1993 roku w budynku szkoły usytuowanym tuż przy wjeździe do Biedruska. Obecnie na tym terenie znajduje się sklep znanej sieci dyskontów. Rok później, dzięki ogromnej determinacji właścicieli, uczniowie mogli rozpocząć zajęcia w nowych salach lekcyjnych – już w obecnie funkcjonującym budynku. W kolejnych latach szkoła rozrastała się – dobudowano świetlicę, następnie drugie skrzydło. Z roku na rok rosła również liczba uczniów oraz nauczycieli. Na początku istnienia szkoły uczyło się w niej 35 uczniów, później około 70, w 2006 roku już 120. Obecnie do naszej szkoły uczęszcza około 170 uczniów..

Nasza szkoła obecnie

• maksymalna liczba uczniów w klasie: 17 osób
  • nauka w systemie jednozmianowym: zajęcia lekcyjne zaczynają się o godzinie 8:30, kończą dla wszystkich równo o godzinie 14:45
  • transport uczniów: szkoła dysponuje autobusami szkolnymi dowożącymi uczniów na zajęcia / z zajęć
  • biblioteka szkolna: około 4 tysiące pozycji
  • własna kuchnia i stołówka: uczniowie otrzymują posiłki regeneracyjne
  • oddzielna sala do rytmiki dla najmłodszych

• specjalistyczna pracownia chemiczno – fizyczna
  • pracownia komputerowa: wyposażona w laptopy oraz sprzęt multimedialny
  • multimedialne i interaktywne pomoce dydaktyczne w każdej sali
  • e-dziennik: natychmiastowy dostęp dla uczniów i rodziców z urządzeń mobilnych / przez Internet
  • szeroki zakres zajęć dodatkowych i pozalekcyjnych
  • zajęcia wyrównawcze dla wszystkich uczniów wymagających wsparcia w nauce

Tradycje i codzienność

Jak przystało na szkołę istniejącą już ponad ćwierć wieku, mamy szereg tradycji i wydarzeń, które na stałe wpisały się w nasz kalendarz roku szkolnego, w życie naszej placówki.

wycieczki i wyjazdy

Podróże… małe i duże

Trzeba ludzi uczyć w granicach możliwie najszerszych, nie tylko z książek czerpać mądrość, ale z nieba, ziemi, z dębów i buków.

Jan Amos Komeński

Zielona szkoła

Każdego roku, w ostatnim tygodniu nauki, uczniowie wraz ze swymi wychowawcami wyjeżdżają na wycieczki turystyczno – krajoznawcze. Można było nas spotkać nad Bałtykiem, w Sudetach i Górach Świętokrzyskich, na Pojezierzu Drawsko-Pomorskim, w Borach Tucholskich, na ulicach Krakowa i Warszawy.

Wycieczki zagraniczne

Nie straszne są nam też wojaże poza granice naszego kraju. Dotarliśmy do pięknej i tajemniczej Szkocji, spowitej we mgle Anglii, tętniącego życiem Londynu. Rozkoszowaliśmy się smakiem belgijskich czekoladek w czasie pobytu w Brukseli i Brugii. Nasze stopy stanęły na paryskim bruku, stawiliśmy czoła szaleństwom podparyskiego Disneylandu. Bawiliśmy też w stolicach naszych sąsiadów, w Berlinie i w Pradze.

Wypady krajowe

W ciągu roku szkolnego organizowana jest co najmniej jedna wycieczka jednodniowa do wybranego polskiego miasta. Najczęściej wybór pada na Warszawę, gdzie kolejne roczniki uczniów odwiedzają polski Sejm, zwiedzają Belweder i Pałac Prezydencki, spacerują po Łazienkach, bawią się ucząc jednocześnie w Centrum Nauki Kopernik. Drugim ulubionym celem naszych wycieczek jest Toruń, który zawsze oczarowuje nas Starym Miastem. Leżąca w granicach miasta Osada na Barbarce wielokrotnie serdecznie nas ugościła.

Uroczystości szkolne

Uroczystości

Każde dziecko powinno czuć, że szkoła pomaga mu stać się lepszym człowiekiem. Bohaterem.

Philip Zimbardo

Święto szkoły

Największą uroczystością od wielu lat niezmiennie pozostaje Święto Szkoły – spotkanie uczniów, rodziców i nauczycieli na pikniku organizowanym przy szkole. Czas spędzony razem przy zabawie zostaje w pamięci na zawsze.

Wyjątkowe dni

W naszej szkole każdy jest równie ważny i wyjątkowy. Zarówno pierwszak dopiero co pasowany na ucznia jak i młody człowiek kończący już szkołę. Ich rodzice i najbliżsi. Nauczyciele i kadra. W tradycje naszej szkoły wpisały się więc też, oprócz ważnych świąt narodowych, także niestandardowe wydarzenia, apele organizowane z okazji mniej oficjalnych wydarzeń:

• Dnia Chłopaka we wrześniu,
  • Dnia Nauczyciela w październiku,
  • Andrzejek w listopadzie,
  • Wigilii klasowych w grudniu,
  • Dnia Babci i Dziadka w styczniu,
  • Walentynek w lutym,
  • Dnia Kobiet,
  • Pierwszego Dnia Wiosny,
  • Dnia Teatru w marcu,
  • Dnia Ziemi w kwietniu,
  • Dnia Europejskiego w maju.

Ponadto tradycją szkoły są konkursy „Mam talent”, „Przegląd Piosenki Polskiej”, „Konkurs Piosenki Obcojęzycznej” – każdy może poczuć się wspaniałym artystą.

Kronika Szkolna

Kronika szkolna

Nie pozwól, by choć jeden dzień umknął ci bez wspomnień i zbieraj je jak cenne skarby. (…) One uczą, pomagają i strzegą.
A jeśli to zapiszesz, ktoś inny będzie miał szansę to zobaczyć.

Robert McCammon

Od początku istnienia placówki jej dzieje spisywane są w jednym z najważniejszych dla nas dokumentów – Kronice Szkolnej. Obecnie to 6 opasłych tomów pełnych zdjęć, relacji z wycieczek, sprawozdań z wydarzeń i imprez szkolnych, dyplomów, wycinków z gazet, historii naszej i, a może przede wszystkim, naszych uczniów.

Te „zaczarowane” księgi wspomnień pozwalają nam przypomnieć sobie jak było kiedyś, zobaczyć jacy jesteśmy dziś i przemyśleć jacy chcemy być jutro…

Witaj w Prywatnej Szkole Podstawowej Nr 1 w Biedrusku