Dnia 01.04.2016 roku, jak co roku od lat czterech, w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu grupa teatralna naszej szkoły – „NAPAD”  – wystawiła w ramach festiwalu „Wiosna Młodych” przedstawienie pod tytułem: „Szlafrok Hols i doktor Młotson na tropie”.

Scenariusz przedstawienia napisała uczennica klasy 6a – Amelia Janaszczyk. Scenariusz powstał na podstawie pomysłu Wojciecha Nowaka i Rosee Henderson – uczniów klasy II gimnazjum.

Przedstawienie reżyserowała Agata Knak, przy pomocy całej grupy teatralnej.

Oto obsada spektaklu:

Sherlock Holmes – Józef Simiński

Szlafrok Hols – Wojciech Nowak

Doktor Młotson – Wincenty Glaser-Schuhl

Thomas Hill (sprawca całego zamieszania, zaginiony) – John Henderson

Eleonora Hill (żona Thomasa Hilla) – Rosee Henderson

Psychiatra Thomasa Hilla – Justyna Knak

Sir Ben (przyjaciel Thomasa Hilla) – Magdalena Wierzbicka

Pracownica Fabryki Mebli (jedna z niewielu pozytywnie wyrażająca się o Thomasie) – Amelia Janaszczyk

Roger Morgan (pracownik fabryki mebli) – Aleksandra Jagucka

Paul Mils (mechanik samochodowy) – Zofia Sawińska

Lisa Parker (antykwariuszka) – Karolina Glaser-Schuhl

Henri Martin (właściciel francuskiej restauracji) – Adam Krąkowski

Oliver (syn Eleonory Hill) – Magdalena Wierzbicka

Diana Alen (barmanka) – Nina Kołodziej

A oto o czym była historia:

Zaginął człowiek – przykładny mąż i ojciec, doskonały przedsiębiorca, niezwykła osobowość. Sherlock Holmes i doktor Watson wyjeżdżają na wakacje, pozostawiając zlecenie rozwiązana sprawy zaginięcia swoim kuzynom: Szlafrokowi Holsowi i doktorowi Młotsonowi. Czy młodzi, niezdarni, ale ambitni detektywi dotrą do prawdy? Czy zaginiony jest naprawdę zaginiony? I wreszcie: czy wszystkim uda się przeżyć?

Młodym aktorom oraz ich przewspaniałej opiekunce serdecznie DZIĘKUJEMY! Brawo, brawo, brawo!!!