W dniach 6 oraz 10 kwietnia 2018 roku odbyły się na pływalni miejskiej „Atlantis” Międzyszkolne Zawody Pływackie Podstawowych Szkół Niepublicznych zorganizowane przez Piątkowską Szkołę Społeczną im. Dr Wandy Bieńkowskiej w Poznaniu.

Patronem zawodów była pływalnia miejska „Atlantis” oraz „Fundacja Drużyny Szpiku”, która działa na rzecz osób chorych na nowotwory krwi.

W mistrzostwach startowali uczniowie z dziewięciu szkół. Rywalizowali oni w dwóch turach na dystansach 25m, 50m oraz w sztafecie.

Szkołę reprezentowali: Rita Pawlak, Maja Kolosa, Borys Klauza, Jakub Klauza, Kornelia Deskiewicz, Kosma Jaśkowiak, Alicja Kawecka, Nadia Kaźmierczak, Wojciech Napieralczyk, Maciej Solarski, Campion Maja, Maksymilian Śmiglak, Mikołaj Kawecki, Bruno Kamiński, Lena Ziółkowska, Julianna Jagucka, Jan Makowski, Julia Bruska, Teresa Latosińska, Stanisław Świerczyński, Adam Kolosa, Aleksandra Jazikowska, Nina Kamińska, Bartosz Bielak i Aleksander Świderski. Wszyscy reprezentanci w dniu zawodów stali się wolontariuszami „Drużyny Szpiku”

Reprezentanci naszej szkoły wywalczyli w rywalizacji indywidualnej:

Dwa złote medale: Aleksander Świderski i Maksymilian Śmiglak,

Dwa srebrne medale: Julia Krakowska, Maciej Solarski i Borys Klauza,

Dwa brązowe medale: Jakub Klauza i Kornelia Deskiewicz.

W klasyfikacji końcowej po podliczeniu punktów zebranych przez każdego zawodnika biorącego udział w I i w II etapie zawodów nasza szkoła uplasowała się na V miejscu.

Pragniemy podziękować uczniom z klasy 2 oraz z 4a za wykonanie plakatów dla podopiecznych Fundacji Drużyny Szpiku oraz nauczycielom: Marii Adamczyk i Paulinie Rausch za pomoc i nadzór nad wykonaniem plakatów.

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i reprezentowanie naszej szkoły na międzyszkolnej arenie. Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Agnieszka Głuszkowska, Marzena Zawłocka