Dzisiaj otrzymaliśmy list od niezwykłej postaci – od Pani Muzyki.

Drogie Dzieci!

Szanowni Nauczyciele i Rodzice!

Tegoroczne spotkania na Urodzinach Pani Muzyki zgromadziły wyjątkowo liczne grono Jej przyjaciół. W szkole muzycznej przy ulicy Solnej 12 odwiedziło nas ponad 1500 słuchaczy ze szkół i przedszkoli Poznania i okolic (Biedruska, Czerwonaka, Rokietnicy, Swarzędza, Kobylnicy, Komornik).  Zagrało dla Was 65 młodych muzyków, wspieranych przez 5 akompaniatorek, a przygotowanych przez 22 nauczycieli.  Przez świat muzycznych tajemnic przeprowadzały Was 3 panie prelegentki. Dużo tej matematyki – przy okazji rozważań na temat spotkań u Pani Muzyki, a to jeszcze nie koniec!

Kochani! Jest takie powiedzenie – zupełnie niezgodne z prawidłami matematycznymi, że „dobro się mnoży, kiedy się je dzieli”. I jest to prawda!

Wasi koledzy – muzycy podzielili się z Wami „kawałkami muzycznego tortu” – utworami muzycznymi różnych kompozytorów, granymi na różnych instrumentach, śpiewanymi…  Starali się zaprezentować je jak najpiękniej, aby sprawić słuchaczom radość i przyjemność. Mamy nadzieję, że im się to udało i że wielu z Was chętnie odwiedzi nas ponownie, a przedszkolacy może pomyślą nawet o rozpoczęciu nauki w naszej szkole?

Z kolei Wy przynieśliście w urodzinowym prezencie dla Pani Muzyki imponującą ilość trwałej żywności i środków czystości – OGROMNIE WAM ZA TO DZIĘKUJEMY!  Dzięki Waszej hojności mogliśmy pomóc aż 38 rodzinom, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Były wśród nich rodziny wielodzietne i takie, w których rodzice stracili pracę, były mamy samotnie wychowujące dzieci oraz rodzina chłopca chorego na nowotwór, którego leczenie jest tak drogie, że pochłania wszystkie domowe zasoby finansowe i potrzebna jest im bardzo pomoc ludzi dobrej woli! Otoczyliśmy opieką 2 osoby samotne, a także 2 bohaterskie babcie, wychowujące swoje wnuki z troską i miłością – mimo własnej słabości i chorób. Nie zapomnieliśmy też o wychowankach rodzinnego domu dziecka, z którym jesteśmy związani od lat.

Najmilsi, otwierając serca na potrzeby innych ludzi POMOGLIŚCIE NAM – POMAGAĆ, za co gorąco Wam dziękujemy w imieniu wszystkich obdarowanych  oraz w imieniu wzruszonej Waszą dobrocią i szczodrością – Pani Muzyki.