23 marca 2016 r. odbyła się  kolejna edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Wystąpiło wielu utalentowanych uczniów naszej szkoły. Swoje piosenki śpiewali w języku angielskim, niemieckim, francuskim, a nawet holenderskim. Największą uwagę publiczności zwrócili na siebie chłopcy z klasy pierwszej gimnazjum, którzy zaśpiewali holenderską piosenkę ,,Skuter Song’’. W składzie jury, które wybrało zwycięzców zasiadała pani Ewa Kufel ( nauczycielka j. francuskiego), pani Jolanta Hydzik (nauczycielka j. niemieckiego) oraz pani Iwona Pazdan (nauczycielka j. angielskiego). Po burzliwej naradzie zdecydowały, że wyróżnienie otrzyma  Maia Campion z klasy 2a, która zaśpiewała piosenkę ,,Do you want to build a snowman?’’ z filmu Kraina Lodu oraz klasa 5a prezentująca sławny utwór z Titanica ,,My heart will go on”. Trzecie miejsce zdobył Wincenty Glaser- Schuhl z klasy II gimnazjum, który zaśpiewał  piosenkę Erica Claptona  ,,Tears in heaven”. Miejsce drugie zajęła Tereska Latosińska z klasy 4, która także wykonała ,,My heart will go on’’. Występy uczniów były na tyle dobre, że jury zdecydowało przyznać  miejsce pierwsze dwóm uczestniczkom : Ani Flajszer z klasy I gimnazjum, która zaśpiewała francuski utwór ,,Belle’’ oraz Zuzi Orlickiej z klasy 5b, która wykonała utwór ,,Vollmond”.   Narady jury uświetnił występ Filipa Hajdasza wraz grającym na perkusji Maksem Śliwińskim z III g oraz Mateuszem Mańko z 6b, grającym na gitarze basowej i dzięki nim mogliśmy usłyszeć nieśmiertelne rockowe utwory. Dziękujemy wszystkim uczestnikom mamy nadzieje, że za rok wystąpicie ponownie.

Maja Kurzawska, I g

Zapraszamy do galerii zdjęć.