Czy można połączyć dobrą zabawę z ekologią?

Czy meduza z parasola i kartonowy robot potrafią zatańczyć „kaczuszki”? Co to jest upcycling?

Jak ósmoklasiści wykorzystują w praktyce wiedzę zdobytą podczas zajęć doradztwa zawodowego?

I jak to wszystko wpisuje się w nasz roczny projekt „Zdrowy człowiek, zdrowy świat- naturalnie?” – odpowiedzi na te i inne pytania znaleźliśmy na EKOLOGICZNYM BALU, który obył się w piątek 21 lutego.

Organizatorami balu byli uczniowie klasy ósmej, którzy ćwiczyli formułowanie i realizowanie celu, oraz pracę w zespole, zgodnie ze swoimi osobowościami zawodowymi. Samodzielnie stworzyli plan, rozdali zadania, a następnie przez tydzień je realizowali. Efektem końcowym był balik. Młodzież wywiązała się z zadania na medal!

Były dekoracje, nagłośnienie, zabawy przy muzyce i konkurs na najbardziej upcyclingowy strój.

Młodzieżowe jury oceniało: powtórne wykorzystanie surowców, pomysłowość i praktyczność stroju.

Zaangażowanie i kreatywność uczniów z klas 0-3 oraz ich rodziców, przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Jury miało trudny orzech do zgryzienia 😉 Przyznano trzy pierwsze miejsca i aż 15 wyróżnień. Wszystkie kreacje godne były światowych wybiegów mody. Być może jest wśród Was, znakomita/ty przyszła/ły projektantka/projektant?

Zwyciężczynie to:

Iga z kl.3a – I miejsce

Wiktoria z kl.1a – II miejsce

Magdalena z kl.3a – III miejsce.

Nagrody, których fundatorką jest p. Monika Komasa, prowadząca zajęcia stolarsko-ogrodnicze, stanowią idealny przykład upcyclingu.

Serdecznie wszystkim dziękuję za zaangażowanie i świetną zabawę!

Pilotująca działania ósmoklasistów – Magdalena Borak – koordynatorka szkolnego projektu, szkolna doradczyni zawodowa.