Tradycyjnie już uczniowie klasy III gimnazjum zorganizowali dla uczniów naszej szkoły dzień wróżb. Jednak, w związku z projektem organizowanym w naszej szkole, obrzędy popularnych andrzejek zostały zmienione.

By w pełni zrozumieć, co tez działo się u nas w ostatni dzień listopada, należy zagłębić się w naszą słowiańską historię. 24 listopada nasi prapradziadowie obchodzili Dzień Złotej Baby, a 30 listopada Święto Guduna. święta te zostały zaanektowane  przez chrześcijaństwo jako andrzejki. Podczas obu tych świąt odprawiano różnorakie wróżby, które miały odpowiedzieć na pytanie, które panny pierwsze wyjdą za mąż. Ciężarne kobiety prosiły Złotą Babę o lekki połóg. Świątynia Złotej Baby była znaną słowiańską wyrocznią.

Uczniowie klasy III zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy. Na szczęście wróżby naszych najstarszych uczniów były pomyślne. Oby tylko się spełniły 😊