25 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Tłem wystąpień uczniów był wszechobecny plastik, gdyż hasłem tegorocznego święta było „Stop plastic pollutions”.

Klasa 6 wprowadziła nas w piękne krajobrazy Ziemi, które musimy chronić, gdyż stanowią bogactwo bioróżnorodności, a klasa 5 fachowo wyjaśniła nam co to jest smog, w jakich rejonach i miastach najczęściej występuje i przez jakie działania możemy mu zapobiegać (maski gazowe podczas wystąpienia dodatkowo wzmocniły efekt przekazu:).

Wspaniale zaprezentowała się Justyna Knak z 7a, która omówiła ogromny problem z jakim mamy cały czas do czynienia- czyli z marnotrawieniem żywności.

Dodatkowo klasy wykonały projekty na temat zanieczyszczenia środowiska.

Odbył się także konkurs fotograficzny pod hasłem „Zdewastowana natura” , w którym uczniowie zaprezentowali zdjęcia zaśmieconych terenów w swoich okolicach.

Małgorzata Natywa, Joanna Małecka