20 maja świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi, który obfitował w masę atrakcji. Klasa 4b pod kierunkiem p. Joanny Małeckiej przygotowała prezentację dotyczącą ekologii i ochrony środowiska. Klasa 6a jak zwykle nie zawiodła i zorganizowała „kawiarenkę charytatywną” z pysznościami (już po raz drugi w tym roku). Smakołyki do kawiarenki dostarczyli uczniowie, a zebrane pieniądze po raz kolejny wspomogą schronisko „Azorek” w Obornikach. Nie obyło się bez sprawdzenia wiadomości przyrodniczych – uczniowie pisali test ekologiczny z wiedzy o Ziemi.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursów: Justynie Knak, Magdzie Wierzbickiej, Johnowi Hendersonowi i Zuzi Orlickiej, a także Basi Sawińskiej, Patrykowi Skibińskiemu, Wiktorii Śliwińskiej, Amelce Janaszczyk, Majce Kurzawskiej, Wojtkowi Nowakowi, Alicji Ignatowicz, którzy zostali wyróżnieni wspaniałymi „eko nagrodami”.
Paula Roszkiewicz i Karolina Pyś z klasy 6a czuwały nad konkursem „Przyroda w obiektywie” – głosowała prawie cała społeczność szkolna. Oto nagrodzone osoby:
Miejsce I – Maja Kurzawska 6a
Miejsce II – Karolina Pyś 6a
Miejsce III – Maja Glass-Brudzińska IIIg
Gratulujemy!!!
Podczas Dnia Ziemi miała miejsce także prezentacja projektu gimnazjalnego Kacpra Kubiaka i Oskara Szczublewskiego o aktywności fizycznej. Uczniowie w ramach tego projektu zorganizowali w styczniu tego roku turniej piłki nożnej, a teraz przedstawili zalety uprawiania sportu i podsumowali turniej. Gościem specjalnym prezentacji była pani Ilona Mądra – trenerka koszykówki, mistrzyni Europy z 1999 roku, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Sydney w 2000 roku, odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Było nam bardzo miło gościć tak wybitną osobowość.
Po raz kolejny dzięki uczniom, impreza związana z przyrodą, ekologią i działalnością charytatywną na rzecz zwierząt zyskała taki wymiar. Nie możemy jednak zapomnieć o sponsorze nagród – serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Elżbiecie Lenarczyk, a paniom Marlenie Malendowskiej oraz Wiktorii Korzyniewskiej za wspaniałe dyplomy.
Specjalne podziękowania dla taty naszego ucznia- pana Wesołowskiego, za nieocenioną pomoc w zorganizowaniu kawiarenki:)
Organizatorkom Dnia Ziemi- paniom Joannie Małeckiej, Małgorzacie Natywie oraz Marlenie Malendowskiej dziękujemy za dzień pełen emocji i wrażeń.