11 lutego 2015 r. w naszej szkole odbył się Dzień Przyrodniczy. W tym dniu zorganizowaliśmy mnóstwo atrakcji, które miały na celu promocję / rozpropagowanie wiedzy z przedmiotów przyrodniczych.

Tłem całej imprezy była wystawa zdjęć pt. „Bioróżnorodność na obszarach Natura 2000„, która została specjalnie na ten czas wypożyczana z Fundacji Biblioteka Ekologiczna. Nasi uczniowie – utalentowani fotografowie – amatorzy mieli okazję wziąć udział w konkursie „Przyroda w obiektywie„, który wyłonił następujących zwycięzców:

Maja Kurzawska – 6a

Maja Glass – Brudzińska – IIIg

Amelia Janaszczyk – 5a

Konstancja Młodzianowksa – IIIg

Paula Roszkiewicz – 6a

Z zapartym tchem i uśmiechem na twarzy obejrzeliśmy odcinek specjalny paradokumentu „Ukryta prawda – Ale Lipa”, w którym wystąpiły nasze gwiazdy z 5a – Amelia Janaszczyk, Wiktoria Śliwińska i Nina Kołodziej.

Wielkie brawa otrzymał także Mateusz Gil z 6b za swoją prezentację o 37 najciekawszych miastach świata. Pani Marlena od geografii była pod ogromnym wrażeniem 🙂 Gościem specjalnym tego dnia był Pan Adam Zmudziński, który zaprezentował nam wykład pt.”Kosmiczne Zoo„.

11.02.2015  Dzień Przyrodniczy

W międzyczasie, w klasach trwały pokazy eksperymentów przyrodniczych, które przygotowali i omawiali nasi uczniowie. Wojtkowi Sulejewskiemu z IIIg udało się wyizolować DNA z nasion fasoli i w końcu wszyscy mogliśmy zobaczyć na żywo jak wygląda ten tajemniczy materiał genetyczny. Dla uczniów I-III został przygotowany konkursEko-zwierzaki„, na który z materiałów ekologicznych wykonali przepiękne figurki zwierząt. Zwyciężyła klasa Ic, ale wszystkie klasy otrzymały wspaniałe nagrody (laureaci konkursu fotograficznego też nie wyszli z pustymi rękami! 😉 ). Wspaniałym dopełnieniem tego dnia było przedstawienie – skecz z udziałem naszych uczniów w roli nauczycieli przedmiotów przyrodniczych (oraz Mai i Miriam w rolach niesfornych uczennic) oraz kawiarenka charytatywna prowadzona przez klasę 6a. Smakołyki cieszyły się olbrzymim powodzeniem a cały dochód został przekazany na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla schroniska Azorek, które od lat wspieramy.

Mamy nadzieję, że w kolejnych latach odbędą się kolejne edycje Dnia Przyrodniczego!

Nie jest to wręczanie Oscarów, ale Dzień Przyrodniczy nie zyskałby takiej oprawy gdyby nie wsparcie finansowe ze strony Pani Dyrektor, za co serdecznie dziękujemy!

Podziękowania należą się również:

• Pani Wiktorii Korzyniewskiej za piękne dyplomy i kaktusiki 😉
  • Rodzicom i uczniom, którzy wsparli finansowo, poprzez zakup pyszności z kawiarenki, psy ze schroniska (oczywiście dziękujemy też za wypieki i inne cuda kulinarne wstawiane do kawiarenki)
  • Całej społeczności szkolnej – to był dzień dla Was!

Organizatorzy: Małgorzata Natywa, Teresa Meder, Joanna Małecka oraz Uczniowie 🙂

Autorzy zdjęć: Maja Glass-Brudzińska, Filip Hajdasz, Alicja Ignatowicz, Małgorzata Natywa