4 lutego w całej szkole świętowaliśmy Dzień Maski Karnawałowej.

Pomysłodawczynią była p. Marysia Adamczyk.  Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że prawie wszyscy uczniowie wykonali swoje maski samodzielnie. Niektórych nie sposób było rozpoznać.

Każdy uczeń, który wykonał zadanie i tego dnia pojawił się w szkole w masce otrzymał mały, czerwony bilecik pozwalający na zgłoszenie nieprzygotowania do lekcji lub braku zadania domowego bez żadnych konsekwencji i wpisywania tego na kartę zachowania. Tego dnia w maskach licznie występowali również nasi nauczyciele.

Podsumowaniem tego dnia była dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski dla starszych i młodszych, no i oczywiście finałem konkursu na najlepszą maskę.  Rozdano wiele wyróżnień, jednak pierwsze miejsce otrzymali: Maja Kurzawska z I gimnazjum oraz Michał Kaczmarek z klasy VIb. Pozostali przebrani otrzymali w nagrodę cukierki.

To kolejna okazja, która dowiodła jak kreatywni i twórczy są nasi uczniowie.