27.02.2020 roku odwiedziła naszą szkołę p. Marta Wawrzyniak z Koła Naukowego STUDENCI BEZ GRANIC UAM w Poznaniu, pracująca na rzecz Fundacji Ankizy Gazy – Dzieci Madagaskaru. Razem z panią Martą już dwa lata z rzędu wspieraliśmy szkołę St. Joseph College – zbieraliśmy przybory szkolne i plastyczne, które stanowiły część szkolnych wyprawek. Pani Marta przyjechała do nas by opowiedzieć o tym, co robiła i co widziała na Madagaskarze.

Razem z innymi wolontariuszami prowadzili zajęcia kreatywne dla dzieci w kilku wiejskich szkołach, a przy jednej ze szkół zbudowali boisko do gry w piłkę. Oglądaliśmy zdjęcia odnowionych szkół i widzieśm, że dzieci są szczęśliwe i bardzo się cieszą z zajęć.

Pani Marta opowiadała nam również o przyrodzie: wyjątkowych zwierzętach, które żyją tylko na tej wyspie; o wyjątkowym drzewie baobabie. Dowiedziałem się, że na Madagaskarze można spotkać aż 60 gatunków lemurów, kameleony i  żółwie.

Franek z klasy 6a.