21 grudnia w Naszej Szkole odbyły się tradycyjne wigilie klasowe. Tradycyjnie wręczaliśmy sobie prezenty, składaliśmy życzenia i łamaliśmy się opłatkiem. Tradycyjnie też odwiedzili nas absolwenci Naszej szkoły.. I na tym tradycja się skończyła. Uczniowie klasy piątej przygotowali krótkie przedstawienie związane z obchodami Szczodrych Godów. Razem ze wszystkimi kolędnikami wśród uczniów pojawił się Turoń. Dowiedzieliśmy się również, czym był diduch oraz  w jaki sposób nasi przodkowie dbali o groby zmarłych. W międzyczasie wszyscy śpiewaliśmy kolędy i piosenki świąteczne (nie tylko po polsku).

Niestety nie mamy żadnych zdjęć z tego dnia – po prostu tyle się działo, że nikt nie miał czasu wyciągnąć aparatu 🙂